Svátek má: Adriana

Regiony

Velikost textu:

To musíte vidět! Do Třebíče přijede Masaryk

To musíte vidět! Do Třebíče přijede Masaryk

Oslavy 100.výročí vzniku Československé republiky v Třebíči se budou konat od pátku 26. do neděle 28.října. V pátek se uskuteční slavnostní koncert v Divadle Pasáž.

Dobový snímek z návštěvy T.G.Masyryka v Třebíči
18. září 2018 - 11:00

Symfonický orchestr z Hradce Králové zahraje dílo Bedřicha Smetany Má vlast. „Bude to poprvé, co zazní v Třebíči,“ upozornila ředitelka městského kulturního střediskaHanáčková, a věří, že koncert se bude těšit velkému zájmu veřejnosti.

Po skončení koncertu, který začne v 18 hodin, se zájemci mohou těšit na Karlově náměstí na videomapping. „Promítat se bude na budovu radnice a tematikou se zaměříme na sto let republiky. Bude tam i pasáž věnovaná Třebíči,“ vysvětlila Hanáčková.

Na Podzámecké nivě si mohou lidé prohlédnout historická auta, která projedou i městem. „Hlavním bodem se tam stane výcvik prvorepublikové jezdecké kavalerie,“ uvedla Hanáčková. A pozor, pozvání do Třebíče přijal i první československý prezident Tomáš G. Masaryk. Přivítá ho starosta Janata, zúčastní se průvodu i podívá se i na výcvik kavalerie.


V pátek se také plánuje zasazení lípy před Pasáží, což učiní starosta Pavel Janata, a bude se jednat o Lípu století. „Místo již máme vytipované,“ nastínila Hanáčková. Doplnila, že hlavní program se chystá na sobotu 27. října.

Uskuteční se na Karlově náměstí a na Podzámecké nivě. Dopoledne se na náměstí vystřídají místní soubory a vše se odehraje v duchu první republiky. Přijedou i hosté z rakouského Lilienfeldu.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy - zkráceno)