Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Tesaři a elektrikáři z jihlavské stavebky odjeli do Finska

Tesaři a elektrikáři z jihlavské stavebky odjeli do Finska

Tři žáci oboru tesař a čtyři budoucí elektrikáři ze Střední školy stavební Jihlava vycestovali v polovině dubna na třináctidenní odbornou stáž v rámci programu Erasmus + do finského města Tampere.

Žáci stavební školy v Jihlavě
6. května 2018 - 11:02

Partnerská škola ležící v příměstské části Kangasala má podobné zaměření jako jihlavská stavební škola, tedy zaměření na stavební a dřevařské obory. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Většinu stáže strávili žáci společně s finskými kolegy na stavbě dvou rodinných domů, které se staví na zakázku pro konkrétního klienta. Měli možnost se seznámit s typickou stavbou finského rodinného domu formou suché výstavby ze dřevěných prvků s patřičnou vrstvou tepelné izolace.
 
Budoucí elektrikáři se pak v průběhu stáže seznámili a naučili, jak se v typických finských domech provádí elektrický rozvod a jaká jsou specifika takovéto práce.

Střední školy z Vysočiny se představily v Nitře

„Pro naše žáky oboru tesař i elektrikář byla tato stáž velice přínosná, protože v České republice se stále ještě staví spíše tradiční metodou takzvané mokré výstavby a čistých dřevostaveb v segmentu rodinných domů je jen něco okolo 10 až 20 procent,“ uvedl Jaroslav Vymazal, zástupce ředitele SŠS Jihlava pro praktickou výuku.(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)