Svátek má: Alois

Regiony

Velikost textu:

Technické fórum Kraje Vysočina: Trendy a dopady Průmyslu

Technické fórum Kraje Vysočina: Trendy a dopady Průmyslu

Tématem letošního už čtvrtého ročníku odborné konference Technické fórum Kraje Vysočina, která se konala 6.června 2018 ve Valči na Třebíčsku.

Studenti Kraje Vysočina
12. června 2018 - 11:02

Byla to nejen odborná témata promítnutá do aktuálního rozvoje technického vzdělávání na středních školách zřizovaných Krajem Vysočina, ale také Průmysl 4.0.

Zástupci vysokých, středních i základních škol z regionu se měli možnost potkat s klíčovými zaměstnavateli i hosty z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, hospodářské komory a konfrontovat výstupy projektů, které Kraj Vysočina realizuje ve prospěch posílení zájmu studentů o technické obory.
 
„Potěšitelný je zvyšující se zájem zástupců zaměstnavatelů o setkávání se s vedením středních škol. Ve snaze získat nové zaměstnance už většina klíčových zaměstnavatelů v regionu nějakou formou se školami spolupracuje. Nejčastěji firmy nabízejí praxi, a to i jako součást výuky, " sdělila pro Novinkyvysocina.cz Jana Fialová, radní pro oblast školství, mládeže a sportu.

Mladí odborníci z Vysočiny si převzali ceny ze soutěží

Podle Fialové velkou výhodou regionu je ochota firem i profesních organizací spolupracovat s Krajem Vysočina na popularizačních originálních projektech zvyšujících zájem budoucích studentů o vybrané obory.

Je potěšitelné, že v kraji neklesá zájem žáků o technické obory. Některé z aktivit Kraje Vysočina se v původní podobě nebo mírně upravené ujaly i v jiných krajích a pomáhají se získáváním zájmu studentů.

Rozvoj moderních technologií má v současné době dopad na zájem firem o IT odborníky, jejich výchovu však komplikuje nedostatek kvalifikovaných lidí připravených budoucí IT generaci vychovávat.(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)