Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Také letos má Kraj Vysočina finance pro vlastníky lesů

Také letos má Kraj Vysočina finance pro vlastníky lesů

Kraj Vysočina od poloviny března do poloviny dubna převzal od vlastníků lesa 1 086 žádostí v celkové hodnotě přibližně 75 milionů korun.

Ilustrační foto
22. května 2020 - 11:00

Prvních 100 žádostí schválilo na svém květnovém zasedání Zastupitelstvo Kraje Vysočina, a to v celkovém objemu 8,6 milionu korun. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Finanční prostředky jsou uvolňovány z Fondu strategických rezerv Kraje Vysočina a jsou připraveny pro všechny žadatele, kteří podali žádosti do programu Fondu Vysočina Hospodaření v lesích 2020 v pořádku a se všemi náležitostmi.

Žádosti jsou zastupitelstvem schvalovány postupně, o dalších 255 budou krajští zastupitelé rozhodovat už v červnu.


O schválených žádostech jsou žadatelé následně informováni a dobrou zprávou je, že mohou uplatňovat náklady vzniklé ihned po podání žádosti. Závěrečnou zprávu je pak třeba předložit nejpozději do 31. 3. 2021.
Vedle krajských dotací administruje obor životního prostředí a zemědělství  (OŽPZ) i programy, které jsou financovány ze státních prostředků.

V letošním roce již bylo vyplaceno více jak 33 milionů korun pro 428 vlastníků lesa, kteří  v druhém pololetí roku 2019 podali žádost.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)