Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

Svůj první parkovací dům postaví Kraj Vysočina pro Třebíč

Svůj první parkovací dům postaví Kraj Vysočina pro Třebíč

Časový harmonogram stavby historicky prvního parkovacího domu, jehož investorem bude Kraj Vysočina, dostává přesné obrysy. Bude stát v Třebíči.

Vizualizace parkovacího domu.
14. ledna 2022 - 11:00

A to u hlavního vjezdu do areálu krajské Nemocnice Třebíč na pozemcích kraje a pozemcích, které darovalo město. Jak informoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, do dvou týdnů je Kraj Vysočina připraven uzavřít smlouvu na dodání projektové dokumentace na jeho stavbu. Ta má být projektována a realizována moderně prostřednictvím metody BIM.
 
 „Čtyřpatrový parkovací dům pro 218 aut, v přízemí s komerčními prostory by se mohl začít stavět už v polovině příštího roku. Odhadované náklady stavby jsou cca 165 milionů korun. Budova vytvoří protihlukovou bariéru k frekventované silnici podél jižního okraje areálu nemocnice,“ informoval radní pro oblast majetku Karel Janoušek. V provozu by mohl být parkovací dům do konce roku 2024.


,,O dalším krajem realizovaném parkovacím domě se bude jednat například v Havlíčkově Brodě, kde taktéž vidíme potřeby krajské nemocnice. I tam chybí dostatek parkovacích míst pro veřejnost. To znamená, že i s městem Havlíčkovům Brod bude vedená intenzivní diskuze o možnostech společném projektu,“ doplnil hejtman Vítězslav Schrek.

Havlíčkobroské vedení města nedávno kraji darovalo pozemek v blízkosti areálu nemocnice pro výstavbu hospice.


(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: portál kraje Vysočina)