Svátek má: Radim

Regiony

Velikost textu:

Stojí, kde nemají. Na Stoupách v Jihlavě řeší problémy s auty

Stojí, kde nemají. Na Stoupách v Jihlavě řeší problémy s auty

Nerespektování dopravních značek zákazu stání i zákazu vjezdu a vozidla stojící na chodnících. To je realita v ranních a časně odpoledních hodinách u mateřské školky v ulici Na Stoupách v Jihlavě. 

Ulice na Stoupách v Jihlavě
11. února 2019 - 11:00

„Pravidelně těmito místy ráno procházím a vyhýbat se autům je někdy opravdu umění. Mělo by se s tím něco udělat,“ říká paní Miroslava, jedna z obyvatelek ulice. „Chápu, že rodiče chtějí bezpečně dovézt děti do školky, ale stejně tak chci já bezpečně projít po chodníku a nesledovat, jestli přede mnou nebo za mnou parkuje vozidlo,“ dodává.

„Ze strany občanů jsme žádný podnět nezaznamenali. Městská policie reaguje na všechny podněty. Vyzývám proto občany, aby se v případě podobných problému obraceli přímo na nás,“ vyzval ředitel jihlavské městské policie Jan Frenc.

„Od zítřka tam nasadíme městské strážníky,“ slíbil ředitel. Uvedl, že strážníci se v místech budou pohybovat ráno, kdy rodiče přivážejí děti do školky i odpoledne, kdy je odvážejí.

Celkovou dopravní situaci u škol a školek zřizovaných městem hodnotí radní Daniel Škarka (Fórum Jihlava) jako neuspokojivou. „Situace se neustále zhoršuje,“ doplnil radní. Podle Škarky chce město vyřešit dopravní situaci u svých školských zařízení v rámci celkové koncepce, která by mohla být hotová za dva až tři roky. Připustil, že její tvorba může trvat i déle.


Uvedl, že ke zlepšení dopravní situace u škol by například mohly přispět například zákazové značky, které by donutily rodiče, „aby děti nevozili až ke dveřím školy.“  Škarka si ale nemyslí, že by v minulosti byla u škol vyřešena dopravní situace vysloveně špatně.

„Dříve nebyly tyto problémy zřejmě tak velké. V současné době však razantně narůstá doprava. V dnešní době činí na rodinu průměr dvě auta,“ dodal.  

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)