Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

Sto let republiky v Muzeu Vysočiny Pelhřimov: Mimořádná výstava

Sto let republiky v Muzeu Vysočiny Pelhřimov: Mimořádná výstava

Modli se za Československo. To je název výstavy, kterou připravilo muzeum Vysočiny Pelhřimov při příležitosti letošního stého výročí vzniku našeho samostatného státu.

muzeum Vysočiny Pelhřimov
15. srpna 2018 - 11:00

Prostřednictvím umění pohlédnou v pelhřimovském muzeu na uplynulé století naší republiky. Výstava je uspořádána především ze soukromé sbírky a nabídne pestrou paletu děl českých i slovenských autorů, která zachycují nejenom prchavé okamžiky, ale též vypovídají velké příběhy.

"Těšit se můžete také na interaktivní část, do které se bude moci zapojit každý z návštěvníků,“ sdělila pro Novinkyvysocina.cz náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.
 
Výstava bude zahájena vernisáží v úterý 21. srpna v 17 hodin a potrvá do 30. září 2018.

K vidění budou fotografie i malby Jana Saudka, který je celosvětově známý především jako fotograf. O tom, že je úspěšný též jako malíř, se můžete přesvědčit při pohledu na jeho obrazy.


Právě po jednom z nich je pojmenována celá výstava. Období vzniku republiky připomíná obraz Krojovaná dívka od Karla Šimůnka, který byl namalován 28. října 1918.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)