Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Stavbou Vysočiny je obchvat Velkého Beranova

Stavbou Vysočiny je obchvat Velkého Beranova

Přehlídku stavebních realizací po devatenácté pořádal Spolek Stavba Vysočiny ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví.

Obchvat Velkého Beranova.
8. září 2021 - 11:01

Pořádal je i s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Krajem Vysočina, jehož hejtman Vítězslav Schrek, měl nad soutěží záštitu.

Přihlásilo se osmnáct novostaveb a rekonstrukcí. Kraj Vysočina, jako jeden z největších regionálních investorů, byl odbornou porotou oceněn ve čtyřech případech. Cena hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka patří zdařilé rekonstrukci Domu přírody Žďárských vrhů v Krátké.
 
Titul Stavba roku Kraje Vysočina patří v aktuálním ročníku největší dopravní stavbě v historii Kraje Vysočina – čtyřkilometrovému obchvatu Velkého Beranova, který byl otevřen přesně podle harmonogramu v říjnu loňského roku.


Odborná porota titulem i individuální cenou ocenila i náročnou generální rekonstrukci Hradu Roštejn vč. instalace nových expozic, čestné uznání porota udělila mezi novostavbami i pasivní budově Krajské knihovny v Havlíčkově Brodě.(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: portál Kraje Vysočina)