Svátek má: Kvido

Regiony

Velikost textu:

Stavba Vysočiny: Začíná další ročník odborné soutěže

Stavba Vysočiny: Začíná další ročník odborné soutěže

Spolek Stavba Vysočiny spolu s partnery vyhlásili 21. ročník regionální soutěže Stavba Vysočiny.

Novostavba budovy obvodního oddělení PČR Velké Meziříčí
14. března 2023 - 13:56

Soutěž je určena pro prezentaci novostaveb a rekonstrukcí, které byly zkolaudovány, popř. jsou ve zkušebním provozu v období od 1. ledna 2021 do 30. dubna 2023 a nachází se na katastrálním území Kraje Vysočina. Pro 21. ročník jsou aktuální kategorie stavby občanské vybavenosti, stavby pro bydlení, průmyslové stavby a sdružená kategorie dopravní, inženýrské a vodohospodářské stavby. Elektronická registrace staveb je otevřena na stránce stavbavysociny.cz a podání přihlášky je možné až do 10. května 2023.
 
Záměrem soutěže je ocenit nejlepší novostavby a rekonstrukce staveb titulem Stavba roku Kraje Vysočina, poděkovat a podpořit investory, architekty, projektanty a stavební firmy, kteří kvalitativním způsobem změnili a mění podobu Vysočiny. Prezentovat architekturu a stavebnictví širší laické i odborné veřejnosti a zviditelnit, že estetická a řemeslná kvalita se vyplácí. Stejně jako v minulých ročnících bude moci o jedné z cen rozhodnout veřejnost. SMS hlasování pro ni bude k dispozici od 22. května do 28. května 2023. Slavnostní vyhlášení výsledků bude 12. června 2023 hostit Městské kino Polná.

„Kraj Vysočina patří dlouhodobě mezi nejaktivnější investory v regionu. I naše stavby přispívají k zkvalitňování veřejného prostoru a mnoho z nich bylo v minulých ročnících porotou vysoce hodnoceno,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, který nad soutěží převzal záštitu a v rámci slavnostního vyhlášení výsledků předá i svou osobní cenu. Např. v loňské roce cenu hejtmana Kraje Vysočina získaly velice zdařilé stavební úpravy a přestavba fotbalových kabin v Sobíňově.Vyhlašovatelem soutěže je SPOLEK STAVBA VYSOČINY a partneři: Svaz podnikatelů ve stavebnictví, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Kraj Vysočina.

Součástí každoročních doprovodných aktivit Stavby Vysočiny je i soutěž Studentský projekt. Studenti středních stavebních škol aktuálně pracují na ideální podobě rekreačního areálu Stvořidla u Trpišovic. V soutěži Učeň roku odborná porota ocení žáky z oborů, které souvisí se stavební výstavbou/rekonstrukcí nebo úpravou interiéru/exteriéru.

NovinkyVysočina.cz informovala Jitka Svatošová, tisková mluvčí, Kraj Vysočina.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:krajvysocina)Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
20%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%