Svátek má: Jeroným

Regiony

Velikost textu:

Stavba parkovacího domu u Nemocnice Třebíč začne na podzim

Stavba parkovacího domu u Nemocnice Třebíč začne na podzim

Všechny přípravné a projekční kroky Kraje Vysočina směřují k zahájení stavby parkovacího domu pro Nemocnici Třebíč.

Parkovací dům
4. června 2023 - 11:00

Harmonogram počítá s předáním staveniště zhruba v říjnu letošního roku. „Stavět se bude 20 měsíců. V těsné blízkosti nemocnice vyroste čtyřpodlažní objekt pro 218 aut s komerčními jednotkami v přízemí. Odhadované náklady jsou 180 milionů korun,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
 
Město Třebíč na parkovací dům přispěje deseti miliony korun. „Spolufinancování bylo původně ze strany Třebíče navrženo v objemu 50 milionů korun," řekl Schrek a dodává, že vzhledem k tomu, že Třebíč připravuje jiné rozsáhlé investice, včetně rekonstrukce zimního stadionu, dohodla se s krajem, že na parkovací dům přispěje deseti miliony. Část vlastního podílu města bude finančním darem, zbytek se započítá darováním pozemku po bývalé nemocniční prodejně v hodnotě cca 2,62 milionu korun.

 


„Na objektu počítáme s umístěním solárních panelů, na které budeme částečně čerpat dotaci ze Státního fondu životního prostředí. Budou na bocích domu a stavební příprava bude provedena i pro panely, které bude možné později umístit i na střechu. Stavba je projektována metodou BIM. Cílem metody je zjistit možné chyby a nedostatky projektu ještě před zahájením stavby. Metoda zásadně pomáhá i při provozu a údržbě objektů," říká Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.


Parkovací domy chce Kraj Vysočina v budoucnu stavět i v blízkosti areálů krajských nemocnic v Jihlavě a v Havlíčkově Brodě.

NovinkyVysočina.cz informovala Eva Neuwirthová, tisková mluvčí, Kraj Vysočina.

(rp,jihomoravskenovinky.cz,foto:krajvysocina)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
67%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
16%