Svátek má: Barbora

Regiony

Velikost textu:

Sportovci z Vysočiny budou na olympiádě dětí a mládeže v zelené

Sportovci z Vysočiny budou na olympiádě dětí a mládeže v zelené

Už jen pár dní dělí organizátory od slavnostního zahájení Zimní olympiády dětí a mládeže. Kraj Vysočina vysílá do pořadatelského Ústeckého kraje výpravu čítající 96 členů. V těchto dnech se mezi vysočinské reprezentanty v juniorských kategoriích distribuuje olympijské oblečení.

Sportovní výprava v zelené
9.leden 2016 - 08:00

A sportovce se zelenými háčky na prsou bude letos vidět a bude jim to slušet! „Při výběru letošního reprezentačního oblečení jsme dali na přání mladých sportovců. Uvědomujeme si, že pro náctiletou mládež je důležité cítit se v oblečení dobře – prostě se líbit. Letos nastoupí celá výprava ve dvou odstínech svítivě zelené,“ informovala krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

Jana Fialová, stejně jako v minulých letech, u výběru oblečení pro sportovce Kraje Vysočina na zimní olympiádě dětí a mládeže figurovala. Zatímco pro profesionální sportovce olympijských výprav jednotlivých zemí navrhují oblečení světoznámí módní návrháři, Kraj Vysočina vybral tradičně oblečení značky výrobce sportovních oděvů z běžně dostupné civilní kolekce. „Vybraná kombinace na 100 % splnila naše očekávání – součástí každého reprezentačního setu budou funkční sportovní mikina ve dvou odstínech modré barvy, zimní bunda pro sport ve svítivé zelené a k dispozici jsou dva druhy zimních čepic,“ vyjmenovává Jana Fialová. Aktuální kolekce pro výpravu Kraje Vysočina respektuje krajské barvy, je pohodlná, moderní a funkční.

Hry zimní olympiády dětí a mládeže v roce 2016 zařídí Ústecký kraj

Oblečení pořízené Krajem Vysočina pro všechny členy výpravy Kraje Vysočina je, stejně jako v minulosti, dárkem a poděkováním sportovcům za reprezentaci Kraje Vysočina na této největší sportovní události České republiky cílené na juniorské sportovce. Slavnostního zahájení v Chomutově se bude účastnit také hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který pravidelně vysočinské sportovce podporuje a fandí jejich výkonům.

Zatím poslední Zimní olympiádu dětí a mládeže v roce 2014 pořádal Kraj Vysočina. Probíhala v roce, který byl velice skoupý na zimní počasí, i přesto se domácím pořadatelům podařilo zajistit téměř ideální podmínky pro všechny startovní zimní sporty vč. sjezdového lyžování. Výprava Kraje Vysočina na domácí půdě obsadila celkové čtvrté místo mezi kraji. V letošním ročníku se neskromně očekává posunutí výkonnostní laťky minimálně o stupeň výš. Novinkyvysočina.cz informoval Mgr. Ondřej Rázl z tiskového oddělení Krajského úřadu Kraje Vysočina.

(kp,novinkyvysocina.cz,foto:Kraj Vysočina)