Svátek má: Zita

Regiony

Velikost textu:

Spanilá jízda seniora na dálnici D1. Děsil řidiče v protisměru

Spanilá jízda seniora na dálnici D1. Děsil řidiče v protisměru

Policisté Kraje Vysočina přijali v těchto dnech na lince tísňového volání oznámení, že po dálnici D1 jede osobní vozidlo v protisměru. Během jedné minuty volali i další vyděšení řidiči.

Zásah dálniční policie
29. listopadu 2017 - 11:00

Od volajících řidičů operační důstojník zjistil, že řidič se s osobním vozidlem pohybuje v úseku kolem 162. kilometru v jízdním pásu na Brno, ale jede v protisměru, tedy směrem na Prahu.

Policejní hlídky na dálnici D1 zastavily provoz a snažily se co nejrychleji podezřelé vozidlo zastavit a zabránit tak případné dopravní nehodě s protijedoucími vozidly, jejichž řidiči neměli tušení o tom, jaké jim může hrozit nebezpečí. Dotyčné vozidlo se podařilo dálničním policistům zastavit na 154,5 kilometru. 

Jednalo se o osobní vozidlo Dacia Sandero, za jehož volantem seděl třiasedmdesátiletý muž, který se až od policejní hlídky dozvěděl, že jede po dálnici v protisměru. Ujel přitom nejméně sedm kilometrů, nedošlo naštěstí k žádné dopravní nehodě.. Ostatní řidiči byli o pohybu vozidla v protisměru varováni prostřednictvím informačních portálů.


Policisté ddále zjistili, že řidič na dálnici D1 najel na nájezdu na 162. kilometru, když nerespektoval svislé dopravní značení – zákaz vjezdu všech vozidel a přikázaný směr objíždění vpravo. V jízdě v protisměru pokračoval, i když se míjel s protijedoucími vozidly.

Dechová zkouška u seniora byla negatitvní . V případě prokázání viny hrozí řidiči trest odnětí svobody až pět let.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)