Svátek má: Alois

Regiony

Velikost textu:

Spadla klec. Police zadržela cizince, okrádali seniorky

Spadla klec. Police zadržela cizince, okrádali seniorky

Policejní komisař zahájil trestní stíhání dvou cizinců, kteří okrádali v obchodních domech nakupující. Kromě dvou případů spáchaných v Jihlavě má dvojice na svědomí ještě jiné případy.

Ilustrační foto
13. června 2018 - 11:00

Například okradli seniorku v Třebíči a další ženy ve Velkém Meziříčí. Muži ve věku pětapadesát a devětapadesát let byli obviněni ze spáchání dvou trestných činů. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Podezřelé cizince zadrželi policisté v Jihlavě minulý měsíc. Oba cizinci přišli ve čtvrtek 10.května před pátou hodinou večer do obchodního domu na ulici Romana Havelky. Přistoupili k seniorce, která zde nakupovala a tašku měla zavěšenou na nákupním vozíku.

Jeden z mužů začal odpoutávat pozornost ženy, druhý využil nestřeženého okamžiku a z tašky seniorky odcizil peněženku. V té měla její majitelka uloženou finanční hotovost a další věci. Pachatelé se po krádeži snažili z obchodního domu utéct. Jednoho z mužů se podařilo zadržet pracovníkům ostrahy, druhý utekl.

Na místo byli přivoláni policisté, kteří vypátrali i druhého cizince, který byl na parkovišti ve vozidle. Oba zadržení cizinci skončili v policejní cele. Odcizenou peněženku vydali a převzala si ji zpět její majitelka.

Šetřením police zjistila, že se tak obdobně stalo i v jiných případech na území Kraje Vysočina. Pětapadesátiletého a devětapadesátiletého muže policie obvinila ze spáchání přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Ani jeden z nich ještě nebyl v minulosti soudně trestán. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)