Svátek má: Marián

Regiony

Velikost textu:

Soutěž Vesnice roku 2018 odstartovala. Hledá se další vítěz!

Soutěž Vesnice roku 2018 odstartovala. Hledá se další vítěz!

Po roce je tu opět soutěž Vesnice roku. Vysočina už loni nastavila laťku vysoko, protože obec Heřmanov získala nejen krajský, ale i národní titul Vesnice roku.

Loňský vítěz, obec Heřmanov
15. dubna 2018 - 11:00

Líbí se vám ve vaší obci a myslíte si, že se máte čím pochlubit? Je i vaše obec venkovského charakteru a má do 7 500 obyvatel? „Neváhejte a požádejte paní starostku nebo pana starostu o přihlášení vaší obce do letošního ročníku soutěže Vesnice roku. Už v krajském kole mají obce mimořádnou příležitost ukázat, co dokázaly a zabojovat o finanční odměnu Kraje Vysočina,“ informoval Novinkyvysocina.cz náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal.
 
Obce oceněné v této soutěži mohou získat dále také finanční odměnu ve výši od 400 tisíc korun od hlavních vyhlašovatelů. Celostátní vítěz a nositel titulu „Vesnice roku 2018“ získá odměnu dva miliony korun a zapůjčení vozu ŠKODA OCTAVIA COMBI G-TEC na dva roky zdarma.

Vítěz krajského kola na Vysočině navíc získává od Kraje Vysočina titul „Vesnice Vysočiny roku 2018“, který sebou nese i finanční benefit v podobě stotisícového daru.

Heřmanov už zdobí titul vesnice roku Kraje Vysočina

„I pro ostatní obce oceněné v rámci krajského kola soutěže kraj pamatuje s finanční odměnou, u obcí oceněných stuhou je to dar ve výši padesát tisíc, u obcí oceněných diplomem pak 25 tisíc“ upřesnil Pavel Pacal.(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)