Svátek má: Darina

Regiony

Velikost textu:

Soutěž Poznej Vysočinu: Nejlepší odměněni výletem do Prahy

Soutěž Poznej Vysočinu: Nejlepší odměněni výletem do Prahy

Závěrečnou tečkou za desátým ročníkem soutěže Poznej Vysočinu se stal na konci minulého týdne pro čtyřicet nejlepších žáků dvoudenní výlet do Prahy.

Žáci ze škol na Vysočině
16. května 2019 - 11:00

Bohatý program poznávací cesty organizoval už tradičně Kraj Vysočina. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor kraje.

Kromě představení Divadla Na Fidlovačce navštívili soutěžící Muzeum Policie ČR, dostalo se i na netradiční prohlídku Kramářovy vily, či pohled na Prahu očima lidí bez domova.

Část programu s nadějnými studenty trávili i krajští radní Martin Hyský a Jana Fialová. V tradiční soutěži si už po desáté mohli žáci druhých stupňů základních škol a víceletých gymnázií porovnat své znalosti hlavně z oblasti regionálního zeměpisu, místopisu, přírodovědy, historie, kultury a ochrany životního prostředí.

Soutěž organizuje Kraj Vysočina spolu s partnerem – společností NET4GAS. První kolo soutěže se pravidelně odehrává na jednotlivých základních školách na začátku roku a vzejdou z něho vždy dva nejlepší řešitelé z každé přihlášené školy.


Ti jsou následně pozváni do finálového kola v Jihlavě, které se letos konalo 15. března. Letošního krajského finále soutěže se zúčastnilo 173 žáků z 87 základních škol a gymnázií.

Čtyřicítka nejlepších získala cestovní poukaz na dvoudenní výlet do Prahy a první tři se navíc radovali z exkluzivní odměny v podobě chytrých mobilních telefonů.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)