Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Sousedé zažili své Hliniště trochu jinak u sochy Panny Marie

Sousedé zažili své Hliniště trochu jinak u sochy Panny Marie

Náměstíčko u sochy Panny Marie v ulici Na Hliništi bylo o minulé prosluněné sobotě dějištěm sousedského setkání Zažít Hlínu jinak.

Akce Zažít Hlínu jinak
30. září 2019 - 11:00

Setkání bylo jednou z řady akcí Evropského týdne mobility v Jihlavě a širší aktivity Zažít město jinak. Cílem celodenní akce bylo oživit veřejný prostor, lépe poznat své sousedy, blízké podniky a organizace, pobavit se u domácího občerstvení. I přes sousedské zaměření zůstalo setkání otevřeno nejširší veřejnosti.

V předchozích třech letech probíhala v Jihlavě obdobná akce projektu Zažít město jinak v Komenského ulici. „Zažít HLÍNU jinak 2019 se liší v tom, že náplň vytvářejí sami obyvatelé dané lokality,“ vysvětlili autoři ideje.

Pod vysokými panelovými domy se tedy tentokrát neparkovalo, auta v komorní atmosféře setkání nahradily stoly plné jídla z domácích zdrojů místních obyvatel. Došlo na společný dopolední brunch (snídani-oběd), „brigádu“, výtvarné dílny, malování na chodník, sportovní aktivity, výstavu, debaty, autorské čtení či opékání špekáčků.Odpoledne byl pozván rounecký badatel a znalec historie Jihlavy Ladislav Vilímek ke společné komentované procházce. Pro podvečerní čas byl v programu koncert kapely Square One.  

Iniciátorem a koordinátorem celého projektu Zažít město jinak je pražský spolek AutoMat. V Jihlavě je místním organizátorem spolek JIHNOUT a architektonická kancelář UNArchitekti.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)