Svátek má: Julie

Regiony

Velikost textu:

Sobíňov má zlatou stuhu za vítězství Vesnice Kraje Vysočina

Sobíňov má zlatou stuhu za vítězství Vesnice Kraje Vysočina

Velkou obecní slavností na fotbalovém hřišti v Sobíňově byl v minulém týdnu zakončen letošní ročník soutěže Vesnice roku na Vysočině.

Slavnostní převzetí zlaté stuhy
7. srpna 2019 - 11:00

Obec Sobíňov ležící 25 kilometrů severovýchodně od Havlíčkova Brodu si za péči o rozvoj svého území i podporu místního spolkového života po právu odnesla zlatou stuhu pro vítěze. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Zároveň s věcným darem obdržela finanční odměnu od kraje ve výši 100 000 korun. Soutěž Vesnice roku v Programu obnovy venkova se konala už po pětadvacáté a letošní vyhlášení výsledků krajského kola soutěže doplnilo vydání publikace s informacemi o obcích, které vyhrály v minulých letech.
 
Nová knížka je koncipována jako rozhovor se současným starostou obce. Ten představuje jak historii obce, významné rodáky, stavby a aktivity, ale také důvody, které podle něj vedly členy komise k udělení nejvyššího ocenění zlaté stuhy, a také i informace o tom, jak vítězství ovlivnilo další rozvoj obce. Text je doplněn kontaktními informacemi o obci a bohatou fotografickou přílohou.


Obce, které se do soutěže zapojí, mají možnost nejenom ukázat širokou škálu svých aktivit ostatním, ale především ocenit všechny své občany, kteří se snaží rozvíjet místní tradice a zapojují se do společenského života v obci. Neméně významným přínosem je získání finanční odměny v případě, že se obec ve výsledném hodnocení dočká kladného hodnocení ze strany komise.

Jak zmiňuje ve svém úvodním slově hejtman kraje Jiří Běhounek: „Všech, kteří přiloží ruku ke společnému dílu a podaří se jim tak naplnit své představy o místě, kde chtějí žít a pracovat, si nesmírně vážím a přeji jim, aby je i nadále zvelebování jejich obcí bavilo a těšilo... Kraj Vysočina vždy podporoval a nadále bude podporovat poctivou práci, kreativitu a elán svých obyvatel i jejich snahu o zviditelnění a zdravé soutěžení,? sdělil hejtman.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)