Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Snaha kraje o zachování venkovských prodejen pokračuje

Snaha kraje o zachování venkovských prodejen pokračuje

Už třetím rokem Kraj Vysočina realizuje na svém území podporu venkovských prodejen. V roce 2017 byly na tuto oblast poprvé vyčleněny prostředky ve Fondu Vysočiny ve výši 2 miliony korun.

Ilustrační foto
12. září 2019 - 11:00

V letech 2018 a 2019 pak shodně po 4 milionech korun.  Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbro Kraje Vysočina. Zastupitelstvo kraje tak aktuálně schválilo podporu dalším 94 prodejnám.

Podporu získal stejně jako v předchozích ročnících programu například městys Kamenice pro prodejnu ve své místní části Řehořov, stejně úspěšná byla se svou prodejnou obec Javorek nebo obec Kamenná Lhota.

„Ani v letošním roce vedení Kraje Vysočina nezapomnělo na složitou situaci v oblasti venkovských prodejen. S postupným nárůstem jejich provozních nákladů a současně s přirozeným úbytkem zákazníků, došlo k navýšení provozních ztrát tak, že provozovatelé začali hrozit uzavíráním nerentabilních prodejen, případně požadovat úhrady provozních ztrát po obcích ve větší míře, než tomu bylo v předchozích letech. Obdobná situace nastala i tam, kde obce prodejny provozují sami. Proto je důležité obce v jejich snažení o zachování služeb pro své obyvatele podpořit“ doplnil Pavel Pacal, náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, územního plánu a stavebního řádu a pro Fond Vysočiny.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)