Svátek má: Vendula

Regiony

Velikost textu:

Šlo to rychle. Roušky si Třebíčané rozebrali během osmi minut

Šlo to rychle. Roušky si Třebíčané rozebrali během osmi minut

Třebíčská radnice se rozhodla ve středu 18. března rozdat roušky lidem jiným způsobem. Vydávali je strážníci Městské policie na Karlově náměstí.

Ilustrační foto
21. března 2020 - 11:00

Město tak chtělo pomoci těm, kteří nemají možnost si roušku ušít ani sehnat jiným způsobem. „Veřejnost to pojala jiným způsobem, 500 roušek bylo rozdáno během osmi minut. Tento způsob distribuce roušek není možný, z hygienického ani bezpečnostního hlediska,“ popsal událost starosta Pavel Pacal. Následné vyhodnocení akce ukázalo, že mnozí lidé si chtěli vytvořit zásoby roušek.

„To je pro nás nepřijatelné. Roušky už na náměstí rozdávat nebudeme. Preventivní pracovníci budou přímo ve městě roušky dávat těm, kteří je nemají nebo nemohou sehnat,“ doplnil Pavel Pacal. V možnostech města není roušky distribuovat do schránek.


Na otázku, zda starosta Pacal nelituje pomoci čínskému partnerskému městu Yichang zdravotnickým materiálem na počátku roku, odpověděl: „Je to naše partnerské město a přátelům se má pomáhat. Tehdy v lednu jsme nevěděli, jak se bude situace u nás vyvíjet, Takže toho nelitujeme. I když teď máme problémy.“

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)