Svátek má: Julie

Regiony

Velikost textu:

Slepice snesla rekordní vajíčko. Dvoubarevné.

Slepice snesla rekordní vajíčko. Dvoubarevné.

Tak jako každý den, když Jan Janíček (56) z Rozseče na Jihlavsku přišel z práce, šel sebrat vajíčka. To ještě netušil, že se nedlouho zapíše do české knihy rekordů.

Dvoubarevná skořápka slepičího vejce
5. srpna 2019 - 11:00

Jedna z jeho osmi slepiček plemena černá moravia totiž snesla vejce, které ještě nikdy nikdo neviděl. Je dvoubarevné. Zatímco přibližně na jedné třetině má klasickou barvu, zbylá plocha skořápky je výrazně bledší.

„Ukazoval jsem to i chovateli, od kterého slepičky kupuji, a taky se s tím ještě nesetkal. Myslím si, že měla málo pigmentu,“ spekuluje chovatel z Rozseče.


Unikát proto neputoval na pánvičku, ale Janíček se s ním vydal do pelhřimovské agentury Dobrý den, která má na starosti zaznamenávání českých rekordů a kuriozit.


„Slepičky se u nás chovaly už za mého dětství, ale s tímhle jsem se opravdu nesetkal. Je to unikát,“ říká s tím, že vejce předal do vlastnictví agentuře Dobrý den, která zajistí jeho uchování.

Janíček podle svých slov nedokáže určit, která slepička rekordní vejce snesla. „To už dneska nikdo nezjistí, bude to takové jejich tajemství,“ směje se držitel rekordu.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)