Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Školy Kraje Vysočina propojí cyklistická štafeta Klimatour

Školy Kraje Vysočina propojí cyklistická štafeta Klimatour

Týden před koncem školního roku bude částí Kraje Vysočina projíždět cyklistický peloton Klimatour. Trasa dlouhá 30 kilometrů spojí Urbanov, Starou Říši, Telč, Krahulčí a Mrákotín. 

Už jen šlápnout do pedálů!
12.červen 2017 - 11:03

Program akce a připravené workshopy jsou letos určeny především pro žáky základních a mateřských škol. Akce propaguje ekologicky čistou dopravu a zdravý životní styl. Pod hlavičkou Zdravého kraje ji Vysočina organizuje už šestým rokem.

Klimatour je mezinárodní cyklistická štafeta, která byla na území Kraje Vysočina z Dolního Rakouska přenesena poprvé v roce 2012.

„Peloton projíždějící krajinou spojuje jednotlivé obce a školy. Propaguje zdravý životní styl, ekologickou dopravu, myšlení šetrné k životnímu prostředí, vůli k zachování dobrého klimatu a také sousedskou sounáležitost,“ říká pro Novinkyvysocina.cz radní Martin Hyský.

Chytří žáci na Vysočině. O tamním zemědělství vědí opravdu hodně

Letošní akce Klimatour bude zahájena v Základní škole v Urbanově, kde bude symbolicky navázáno na loňský ročník. Peloton se štafetou bude pokračovat do Základní školy a Mateřské školy ve Staré Říši.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)