Svátek má: Emil

Regiony

Velikost textu:

Školáci na Vysočině vybrali 7 111 kilogramů baterií

Školáci na Vysočině vybrali 7 111 kilogramů baterií

Celkem 100 škol v Kraji Vysočina se v první polovině letošního roku zapojilo do soutěže Recyklobraní ve sběru použitých baterií. Podařilo se jim vybrat a k recyklaci předat 7 111 kg baterií.

Úspěšní sběrači - recyklanti z Vysočiny
11.září 2017 - 11:00

Nejúspěšnější školou v kraji byla ZŠ a MŠ Lhotky z Velkého Meziříčí, ve které odevzdali 7,03 kg baterií na žáka. V absolutním množství vybraných baterií zvítězila škola ZŠ nám. Svobody z Pacova, která celkem odevzdala 751 kg baterií.

Soutěž podpořil Kraj Vysočina ve spolupráci s neziskovou společností ECOBAT. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání odměn nejlepším školám proběhlo dnes v rámci Dne kraje Vysočina na Masarykově náměstí v Jihlavě.
 
V Kraji Vysočina se třídění a recyklaci baterií daří. Loni bylo v kraji na jednoho obyvatele odevzdáno 200 gramů baterií, což je jeden z nejlepších krajských výsledků v celé republice.

Velmi příznivý je i meziroční nárůst – ve srovnání s rokem 2015 se vloni vybralo o 44 % baterií více. K těmto pozitivním číslům výrazně přispívá i aktivní přístup Krajského úřadu Kraje Vysočina.


„Je pro nás důležité, abychom chránili životního prostředí, kam třídění odpadů včetně baterií neodmyslitelně patří, a vedli k tomu i obyvatele kraje,“ informoval Novinkyvysocina.cz Martin Hyský, radní pro životní prostředí a zemědělství.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)