Svátek má: Monika

Regiony

Velikost textu:

Sjezdovky Vysočina: Dobrá návštěvnost, přišly stovky lidí

Sjezdovky Vysočina: Dobrá návštěvnost, přišly stovky lidí

Díky pěknému počasí i vyhovujícím sněhovým podmínkám měla lyžařská střediska na Vysočině o víkendu dobrou návštěvnost. Podle provozovatelů je navštívily stovky lyžařů.

Ilustrační foto
26. ledna 2022 - 11:00

Jezdí se díky technickému sněhu, kterému pomohlo sněžení v minulých dnech. Na sjezdovce v Mrákotíně na Jihlavsku o víkendu jezdilo až 300 lyžařů. V provozu je od minulého týdne. Na svahu teď leží asi 40 centimetrů technického sněhu, kterému neublížilo ani aktuální mírné oteplení.

Technický sníh je základ i pro sjezdovku Šacberk u Jihlavy, kde leží asi půlmetrová vrstva sněhu. Podle Marty Vaňkové, která se stará o sjezdovky v Lukách nad Jihlavou a na Křemešníku, byla víkendová návštěvnost dobrá, přijelo několik stovek lidí.


Návštěvníci byli spokojení díky dostatku technického sněhu. Jen malá část jich podle ní využila slevové vouchery organizace Vysočina Tourism, které zajišťují od 17. do 31. ledna desetiprocentní slevu skipasů.

Pro běžkaře jsou na Vysočině upravené stopy v lokalitě Vysoká u Jihlavy, kde je asi pětikilometrový okruh. Upravené tratě jsou i v okolí Nového Města na Moravě na Žďársku.
(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)