Svátek má: Alexandra

Regiony

Velikost textu:

Silničáři připravili 172 tisíc tun posypu. Vyjede 21 nových sypačů

Silničáři připravili 172 tisíc tun posypu. Vyjede 21 nových sypačů

Vedení Krajské správy a údržby silnic Vysočiny na začátku zimního období, které začíná 1. listopadu, informovalo, že má ve svých skladech k dispozici více než 22 tisíc tun posypové soli.

Ilustrační foto
2. listopadu 2018 - 11:00

Tato klíčová surovina je během zimního období pravidelně doplňována. „Do terénu na Vysočině je připraveno vyjet více než 150 kusů údržbové techniky včetně 21 nových sypačů. Celý region je rozdělen do 120 údržbových okruhů a silnice zprovozňujeme podle jejich klíčovosti a důležitosti,“ informoval ředitel Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Jan Míka.
 
Pokud jde o sjízdnost silnic II. a III. tříd v Kraji Vysočina, je avizováno, že nejpozději do konce listopadu budou všechny dosud pokračující práce na silnicích dokončeny nebo budou silnice uvedeny do stavu průjezdnosti tak, aby na nich mohla být provedena zimní údržba.


„Všechny vozy zimní údržby Krajské správy a údržby silnic Vysočiny jsou vybaveny GPS, která on-line zaznamenává jejich aktuální pozici, což je nenahraditelná informace. Data o pohybu vozidel údržby jsou sdílena s Hasičským záchranným sborem Kraje Vysočina. V případě mimořádné události je k součinnosti vyzváno nejbližší vyjeté vozidlo údržby,“ popsal zkušenosti z praxe radní Kraje Vysočina pro oblast dopravy Jan Hyliš.

V letošním roce přibyl k 119 obvyklým údržbovým okruhům jeden nový 66 km dlouhý v okolí Bystřice nad Pernštejnem.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)