Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Sezóna jihlavské zoo začala rekordním březnem

Sezóna jihlavské zoo začala rekordním březnem

Enormní zájem návštěvníků provází začátek sezóny v Zoologické zahradě Jihlava. S počtem 24.212 návštěvníků má sebou zahrada návštěvnicky rekordní březen v celé své historii.

Ilustrační foto
8. dubna 2019 - 11:00

Jen za uplynulý slunečný víkend přišlo do zoo bezmála 6.500 návštěvníků, z toho v neděli 2.884. V poslední březnový den se v zahradě slavil „opeřený“ svátek, Den ptactva.

Letos byla ptákem roku vyhlášena hrdlička divoká, a tak měli v neděli vstup zdarma všichni Hrdličkovi. Zahrada byla plná návštěvníků, dorazily především rodiny s dětmi. Ty se účastnily vzdělávací hry u stánku Českého svazu ochránců přírody. Návštěvníci také vyhrávali ceny, třeba v podobě ptačích budek.

Mimořádně se v neděli v zoo odehrály také první letošní letové ukázky dravců a sov v podání sokolníků Evy a Edy Školoudových, kteří se ukázkovou činností zabývají už 22. sezónu.


O dopolední i odpolední prezentaci byl enormní zájem. K vidění byly průlety sovy pálené, výra afrického, výra velkého západosibiřského, raroha velkého, káně Harrisovy a jihoamerického dravce karancho jižní.

Vrcholem ukázek byly průlety mohutného orla východního.  Jak uvedl mluvčí zoo Martin Maláč, budou mimořádně lety dravců k vidění také o Velikonocích. Pravidelné letové ukázky pak v zoo začnou od května.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)