Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Seniorky z Vysočiny opět zatančí na festivalu Korespondance

Seniorky z Vysočiny opět zatančí na festivalu Korespondance

Už dvakrát se Senior Pointy v Kraji Vysočina pustily do spolupráce s mezinárodním tanečním festivalem Korespondance. Letošní účast seniorek překazil covid, následující festival si už nechtějí nechat ujít.

Z nácviku tance seniorek z Vysočiny.
25. září 2021 - 11:00

„Tanec je něco, co nám dává radost, pohyb, ladnost, ženskost, krásu…,“ popsaly své pocity z tance seniorky, které se zúčastnily prvního semináře v rámci Korespondance 2022, který se uskuteční na Zámku ve Žďáře nad Sázavou ve dnech 15.–17. 7. 2022.
 
 „Pro tento ročník půjde o spolupráci seniorek z Vysočiny s izraelskou choreografkou Galit Liss, která zde společně s izraelskými tanečnicemi 65+ připraví jedinečné taneční dílo, ve kterém bude konfrontovat kulturní, sociální a životní zkušenosti žen z Vysočiny a Tel Avivu,“ přiblížila plánované vystoupení Marie Kinsky, pod jejíž záštitou se festival každoročně koná.


Semináře se zúčastnilo celkem 20 seniorek ze Senior Pointů Jihlava, Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou. Další práce a nácvik je bude čekat v květnu a červnu příštího roku. „Už nyní se těším na skvělé vystoupení. Mám radost, že naše seniorky na Vysočině jsou tak akční a mé poděkování patří i festivalu Korespondance, který na seniory nikdy nezapomíná,“ dodal ke spolupráci radní pro oblast sociálních věcí Jan Tourek.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: portál Kraje Vysočina)