Svátek má: Gizela

Regiony

Velikost textu:

Senioři ze Žďáru nad Sázavou a Jihlavy tančili s Mexičany

Senioři ze Žďáru nad Sázavou a Jihlavy tančili s Mexičany

Mexické uskupení umělců Foco alAire producciones nacvičuje v těchto dnech společně se seniory ze Žďáru nad Sázavou a Jihlavy úvodní vystoupení na zahajovací večer Festivalu KoresponDance.

Senioři s Mexičany v hodině tance
4. července 2018 - 11:00

Jde o mezinárodní festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu, který se uskuteční ve Žďáře nad Sázavou 13. až 15. července. Na festival míří umělci z Latinské Ameriky, Afriky a řady evropských zemí. Program je každoročně situován do prostor zámeckého areálu.
 
Foco alAire producciones je uskupení multižánrových umělců, které společně vede socioložka a spisovatelka Marcela Sanchez Mota, umělecký ředitel Octavio Zeivy a produkční projektu Lenka Flory. Společně se souborem nacvičuje už zhruba čtrnáct dnů dvacet seniorských amatérských tanečníků z Jihlavy a dvacet ze Žďáru nad Sázavou.

Během několika lekcí je úkolem lektorů naladit posluchače a tanečníky na vlnu hravosti a vášně. "Měli by si uvědomit, proč jsou na jevišti. Vytváříme u nich důvěru v tanec. V nastudování neexistuje hranice věku, je nepodstatný a nehraje roli. Základem všeho je koncentrace," řekla pro Novinkyvysocina.cz produkční projektu Lenka Flory.


Ta během lektorských hodin nahrazuje tanečníkům i tlumočníka, protože hodiny tance probíhají v angličtině. Nikdo z domácích to nepovažuje za překážku.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)