Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

S němčinou a Krajem Vysočina na týden do rakouského Krems

S němčinou a Krajem Vysočina na týden do rakouského Krems

Také letos se pět českých studentů zúčastní evropského setkání mládeže eljub E-Book Woche 2019. Koná se ve dnech 29. 6. – 6. 7. 2019 v Dolním Rakousku ve městě Krems an der Donau.

Ilustrační foto
1. července 2019 - 11:01

Studenti se setkají s dalšími 60 účastníky z 9 partnerských organizací projektu ze střední a jihovýchodní Evropy – zastoupeny jsou státy Rakousko, Německo, Polsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko a nově i Slovensko a Albánie.
 
 Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

A co vše na tyto mladé lidi z Evropy čeká? Především týden plný němčiny, tematické workshopy a debaty v pestrých mezinárodních skupinách, tvorba elektronické knihy „e-book“ a filmu. Novinkou letošního ročníku je také účast mladých lidí ze Sýrie, kteří našli v Rakousku azyl, a mohou tak předat ostatním účastníkům svůj pohled na Evropu.

Projekt podporuje mezikulturní výměnu, sdílení zkušeností a podněcuje mládež, aby vyjádřila své názory na současné dění v Evropě. Ale i přes multimediální a literární zaměření, je projekt eljub E-Book Woche místem, kde nechybí zábava, volnočasové sportovní a kulturní aktivity, představení regionální kuchyně pro ostatní účastníky a mnoho dalšího.
 
Jak se studenti na toto setkání mohou dostat? Kraj Vysočina spolu s kraji Jihomoravským a Jihočeským vysílají každoročně na toto setkání výherce nebo účastníky krajských kol olympiád v německém jazyce. Stačí tedy zápal pro němčinu a chuť stát se součástí projektu a zájem vyjádřit své myšlenky během jednoho nezapomenutelného mezinárodního týdne nabitého zábavou i poučením.


Projekt Eljub, finančně podpořený z evropského programu Erasmus+, organizuje Dolnorakouský zemský úřad pro mládež a spolek pilgern & surfen melk.

Kraj Vysočina je partnerem projektu již od roku 2014 a společně s Jihomoravským a Jihočeským krajem již vyslal na toto setkání na 34 českých studentů. Někteří na setkání jezdí i opakovaně a mnohdy zůstanou a pokračují jako doprovod skupin nebo se stanou součástí přípravného týmu.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)