Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Řidiči službu Senior taxi mnohdy vulgárně napadají

Řidiči službu Senior taxi mnohdy vulgárně napadají

Senior taxi přepravuje především handicapované důchodce. Jak však říká provozovatelka služby Marcela Mičková, často se setkávají s nepochopením veřejnosti.

Ilustrační foto
2. července 2019 - 11:01

To spočívá až ve vulgarismech řidičů, kterým vadí, že musí několik minut čekat, než vyloží nepohyblivé seniory. Ředitel jihlavské městské policie Jan Frenc radí v podobných případech zavolat městské strážníky. Jako příklad Mičková uvádí svůj nedávný zážitek v ulici Leoše Janáčka, kde vykládala starou paní, které bylo přes 90 let. Jelikož všechna parkovací místa v ulici byla obsazena, musela zastavit uprostřed silnice.

„Za mnou byla tři auta. Všichni troubili, vystoupil chlap a začal na mě sprostě řvát. Je to velmi stresující a nepříjemné,“ popisuje svůj nedávný zážitek. Přitom vozidla Senior taxi jsou viditelně označená modrým křížem.  

Podle Mičkové se nejvíce netolerantně chovají především „nabušení“ mladíci, kterým je okolo 30 let. „Když uvidí auta označená modrými kříži, chtěla bych řidiče požádat, aby byli trpěliví, netroubili na nás a sprostě nám nenadávali. Nic neuspěchají a nás akorát vynervují,“ apeluje Mičková.


Jihlavská městská policie v rámci prevence kriminality učí k ohleduplnosti na silnicích již děti na základních školách. Její ředitel Jan Frenc nemá pro podobné bezohledné chování řidičů pochopení. „Je to nevychovanost. Hluboce je mi líto řidičů, kteří nemohou několik minut počkat. V případě, že dojde až na vulgární napadání, měli by řidiči Senior taxi okamžitě volat městskou policii,“ doporučil Frenc.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)