Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Řídelovu došla trpělivost s plavci, na šoféry volá už policii

Řídelovu došla trpělivost s plavci, na šoféry volá už policii

Každoroční hit milovníků přírodního koupání na Jihlavsku je kvůli rekonstrukci uzavřený. Proto se plavci přesunuli od rybníka Velký Pařezitý u Řásné.

Rybník Malý Pařezitý
15. července 2019 - 11:02

A to o několik kilometrů dál k rybníku Malý Pařezitý, který se nachází přibližně dva kilometry za Řídelovem nedaleko Telče.Zvýšeného zájmu turistů si povšiml i starosta Radek Maryška.

„Jezdí tam rozhodně víc lidí než v minulosti,“ potvrzuje. Obci to ale působí starosti. Motoristé totiž kvůli omezeným parkovacím plochám nemají kde zaparkovat, a tak svůj vůz odstavují i v centru Řídelova, přímo v parku.  

„Je to veřejné prostranství, zeleň. Šoféři tam přesto frajersky najedou a auto klidně odstaví a jdou se koupat. A to i přesto, že k Malému Pařezáku to mají ještě poměrně daleko,“ popisuje. Plavci mohou ale kromě rybníka využít také koupání v nedalekém řídelovském lomu.


Starostovi s neukázněnými šoféry došla trpělivost, a tak vždy při záboru veřejného prostranství volá na hříšníky strážce zákona. „Přijedou policisté z Třeště a řeší to,“ nastiňuje Maryška.

Pro Řídelov je podle něj štěstí, že díky aktuálnímu teplému počasí a suchu, je terén v obecním parku zpevněný. „Žádné vyjeté koleje nebo škodu nám zatím nikdo nezpůsobil,“ zmiňuje.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)