Svátek má: Vavřinec

Regiony

Velikost textu:

Rekordní noc na jihlavské záchytce. Střízlivěly i matka s dcerou

Rekordní noc na jihlavské záchytce. Střízlivěly i matka s dcerou

Protialkoholní záchytná stanice v Jihlavě zažila jednu z nejnáročnějších nocí. Během dvou podvečerních hodin přijali zaměstnanci pět podnapilých lidí, kteří dělali výtržnosti. Tři z nich byly ženy.

Ilustrační foto
25. července 2020 - 11:00

Ve středu 22. července začala náročná noc už v 17 hodin. Za dvě hodiny přijali zaměstnanci Protialkoholní záchytné stanice pět lidí pod vlivem alkoholu, kteří se na veřejnosti dopustili hrubé neslušnosti. „V jednu chvíli u nás střízlivěla také matka s dcerou, ty neuposlechly výzvy policistů. U dalších zachycených šlo o rvačky, agresivitu při ošetření v nemocnici, nebo veřejné pohoršení,“ popisuje vedoucí jihlavské PZS Lukáš Černý.

O uplynulé noci nadýchal nejvíce muž z Humpolce a to 3,17 promile. Lůžka Protialkoholní záchytné stanice byla plně obsazena ve 2:40. Celková kapacita je 9 lůžek.


Letos bylo zatím celkově na PZS v jihlavské nemocnici zachyceno 689 lidí. Loni byl celkový počet 1201. Většinou jde o muže, kteří tvoří 90% klientely, ženy zbylých 10%. V evidenci PZS je i několik „rekordmanů“, kteří zde strávili 25 nocí. Jedna noc zde vyjde na 4 tisíce korun.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)