Svátek má: Evžénie

Regiony

Velikost textu:

Rekonstrukce Brněnského mostu v Jihlavě je už za polovinou

Rekonstrukce Brněnského mostu v Jihlavě je už za polovinou

V souladu s harmonogramem pokračují i v extrémních letních teplotách stavební práce na modernizaci Brněnského mostu na silnici II/602 v Jihlavě.

Brněnský most v rekonstrukci
3. srpna 2018 - 11:00

„Samotná nosná konstrukce je i po tolika letech v dobrém stavu, touto rekonstrukcí by se měla prodloužit životnost mostu o dalších zhruba 40 let,“ řekl dnes při prohlídce stavby hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Hejtmana zajímala do detailů návaznost dalších prací a s ohledem na aktuální klimatické podmínky i organizace práce. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

V tuto chvíli je hotové odbourání říms a spádové desky, odstraněna byla izolace a v termínu proběhlo zvednutí a spuštění  jednotlivých polí mostu pomocí speciální konstrukce. Dále je dokončena sanace kanálků předpínacích kabelů, otryskání a hrubá sanace pilířů, zpevnění pilířů vrtanými kotvami.


Bez zajímavosti není, že během rekonstrukce muselo být z dutin mostu vyklizeno mnoho odpadu po bezdomovcích a zlikvidováno také velké množství holubího trusu - z každého pole až dvě nákladní auta. Nově budou do mostu instalovány zábrany proti vletu ptáků.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)