Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Regionálními potravinami Vysočiny jsou med, whisky i klobása

Regionálními potravinami Vysočiny jsou med, whisky i klobása

Certifikáty o zisku ocenění Regionální potravina Kraje Vysočina byly předány při oslavě Dožínek na jihlavském náměstí.

Držitelé ocenění Regionální potravina Kraje Vysočina .
14. září 2021 - 11:00

Soutěž Regionální potravina je projektem ministerstva zemědělství. Jeho cílem je podpořit malé a střední zemědělce a producenty potravin v jednotlivých krajích. Oceněný výrobek získává právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let na svém obalu.

V kategorii Masné výrobky tepelně opracované letos ocenění získalo Uzenářství a lahůdky Sláma z Velké Bíteše za své Bačovské uzené – kýtu. Cenu převzal při jihlavských Dožínkách obchodní zástupce Luděk Přikryl.

V kategorii Masné výrobky trvanlivé převzal ocenění Tomáš Havlíček, majitel Havlíčkova řeznictví a uzenářství Třebíč, za Havlíčkovu klobásu se švestkou.

V kategorii Mléčné výrobky, sýry a tvarohy je Regionální potravinou Tvaroh Dagmar Řezníkové z Červené Lhoty. Majitelka této firmy se letos stala držitelkou hned dvou těchto ocenění. Společně se svojí dcerou Zuzkou, která jí vypomáhá, převzaly také cenu v kategorii Mléčné výrobky ostatní, a to za Šlehaný jogurt s příchutí jahody.  

V kategorii Pekařské výrobky letos ocenění nebylo komisí uděleno. Stejně tak v kategorii Cukrářské výrobky včetně cukrovinek, do které se nikdo z výrobců nepřihlásil. V kategorii Alkoholické a nealkoholické nápoje získala ocenění třebíčská firma Česká whisky za Trebitsch Czech Single Malt Whisky 6. Cenu převzal většinový majitel firmy Ondřej Chládek.


V kategorii Ovoce a zelenina zvítězil Vítův zákvas z červené řepy. Cenu si převzal Vít Kabelka, spolumajitel vítězné firmy ViK product Jihlava.

V kategorii Ostatní výrobky je letošním vítězným produktem Med květový pastový od Petra Špačka. Ten si pro cenu přijel do Jihlavy z Cidliny a na dožínkové slavnosti otevřel i svůj stánek. Hejtman Schrek zdůraznil, že je velmi hrdý na všechny české výrobce, obzvlášť na ty regionální. Vyzval početné publikum k nakupování českých potravin, a obecně výrobků z domácí produkce.
(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)