Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Radoval se jen pár hodin. Zloděj pak dostal policejní želízka

Radoval se jen pár hodin. Zloděj pak dostal policejní želízka

Muže, který se na Humpolecku vloupal do čtyř domů, policisté zadrželi pár hodin po poslední krádeži. Jednačtyřicetiletý muž byl již několikrát soudně trestaný.

Ilustrační foto
12. března 2019 - 11:00

K případům, které jsou obviněnému muži kladeny za vinu, došlo v jedné obci na Humpolecku během několika málo hodin. V pondělí 25. února vnikl neznámý muž do rodinného domu, kde odcizil odloženou dámskou kabelku, v níž majitelka měla mimo jiné peníze, platební karty a doklady.

Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Policie Jihlava.

Výtečník dále z jiné části domu odcizil finanční hotovost. Následně se neznámý pachatel pokusil vniknout do dalšího domu, kde poškodil vchodové dveře. Zde byl vyrušen majitelem a z místa utekl. Podařilo se mu však vniknout do dvou bytových domů v obci.

V jednom z nich odcizil jízdní kolo, které následně nechal venku v blízkosti domu. V druhém domě poškodil vstupní dveře a dále vnikl do přilehlé garáže, kde odcizil klíče a připravil si k jejím dveřím mimo jiné i motorovou pilu. Muž byl dále obviněn z toho, že v obci odcizil další dvě jízdní kola.

Jedno odcizil z dřevníku na soukromém pozemku, to bylo nalezeno nedaleko u oplocení. Druhé kolo odcizil u bytového domu. To policisté nalezli v nedalekém lesním porostu.

Oznámení o krádežích přijali humpolečtí policisté v dopoledních hodinách. Podařilo se jim získat popis podezřelého muže. Toho zadrželi ještě ten den po druhé hodině odpoledne v jedné ze sousedních obcí. Jednalo se o jednačtyřicetiletého muže z Královehradecka.


Ten byl obviněn ze spáchání přečinů krádeže, neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a porušování domovní svobody. Obviněný muž byl v minulosti, převážně za majetkovou trestnou činnost, několikrát odsouzen.

Naposledy mu byl trest odnětí svobody uložen v roce 2016, a to nepodmíněně, z jehož výkonu se vrátil na konci loňského roku.

Za trestnou činnost, která je obviněnému muži kladena za vinu, lze uložit trest odnětí svobody až na tři roky.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: PČR)