Svátek má: Radomír

Regiony

Velikost textu:

Radnice v Třešti zdražila popelnice o stovku

Radnice v Třešti zdražila popelnice o stovku

Obyvatelé Třeště si v letošním roce výrazně připlatí za vývoz popelnic. Městu se podle starosty Vladislava Hynka nedaří regulovat výši výdajů v této oblasti.

Ilustrační foto
7. ledna 2020 - 11:00

Proto místní musí počítat s tím, že po více než deseti letech na místo stávajících 492 korun, budou muset sáhnout do peněženky pro 588 korun za osobu na kalendářní rok.

Od ledna kvůli tomu vstoupila v platnost úplně nová vyhláška, kterou na svém prosincovém zasedání schválilo zastupitelstvo. „Současný poplatek nešel udržet. I když se snažíme třídit a separovat, co to jde, tak výdaje pořád stoupají,“ obhajuje nutnost zdražení starosta s tím, že v rozpočtu jde letos na odpady 5,5 milionu korun.

Částka je stanovena nejen podle vynaložených nákladů, ale také tak, aby se mohla dělit dvanácti. Radnice občanům totiž umožňuje poplatek hradit měsíčně, a to prostřednictvím takzvaného SIPa. Město zachovalo všechny úlevy, na které byli občané zvyklí, beze změny.


„Kdo má třetí a další dítě, tak za něj už platí polovinu poplatku. Kdo prokáže, že se nezdržuje na území města, byť tu má trvalé bydliště, tak také platí polovinu poplatku. Jde například o studenty,“ vysvětluje namátkou některé úlevy.

Za psa zaplatí majitel v Třešti 500 korun. Za každého dalšího zaplatí o 250 korun více.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)