Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Půlnoční vlak do Třebíče bude obnoven. Záleží i na zájmu cestujících

Půlnoční vlak do Třebíče bude obnoven. Záleží i na zájmu cestujících

Půlnoční vlak z Brna do Třebíče se patrně vrátí do jízdního řádu. Budou tomu ještě předcházet nezbytná jednání s Českými drahami a Správou železniční dopravní cesty.

Ilustračníí foto
13. ledna 2020 - 11:00

Dále pak především nalezení nutných 800 tisíc korun, které za tento spoj musí Kraj Vysočina nad rámec svého schváleného rozpočtu zaplatit. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Kraj tak vyslyšel racionální argumenty předložené vedením města Třebíč. „Očekáváme, že celotýdenní půlnoční spojení Brna s Třebíčí vykáže soustavný odpovídající zájem cestujících a bude potvrzen jeho přepravní smysl, tak aby nemuselo dojít k dalším vyvolaným změnám,“ upozorňuje Pavel Bartoš, který má projekt Veřejné dopravy Vysočiny na starost.
 

Půlnoční vlak 4840 Brno–Třebíč podle nového grafikonu vozí cestující na této trase od pátku do soboty. Nově bude v Třebíči končit i v ostatní pracovní dny.

Spoj musí být z oběhových důvodů objednán včetně obratového vlaku 4803, který bude z Třebíče odjíždět do Brna denně přibližně  v 4:23.  Kromě Třebíče budou mít obnovené půlnoční spojení s Brnem například i cestující ze zastávky ve Vladislavi.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)