Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Prvním občánkem Kraje Vysočina roku 2019 je Adámek z Bobrové

Prvním občánkem Kraje Vysočina roku 2019 je Adámek z Bobrové

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek  v novoměstské nemocnici navštívil prvorozeného občánka Kraje Vysočina roku 2019.

Hejtman Běhounek se šťastnou matkou
3. ledna 2019 - 11:00

Krátce před sedmou hodinou ranní se tu na Nový rok narodil Adámek Vranek z Bobrové. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Domů za pětiletým bráškou Sebastiánem si ho maminka Jarmila a tatínek Jaroslav odvezou už v pátek 4. ledna. Od Kraje Vysočina dostal malý Adámek dárek v podobě šeku a zlatého šperku se znamením zvěrokruhu.
 
Adámek z Bobrové na svět trochu spěchal, přírůstek do rodiny čekali rodiče až 9. ledna. „Porodnici v Nemocnici v Novém Městě na Moravě jsem si vybrala bez rozmýšlení, s péčí lékařů i sestřiček jsem zde byla velice spokojená už před porodem, byla jsem rozhodnutá zde porodit,“ chválí si maminka Jarmila služby nemocnice.

Kromě dospělých členů rodiny se na malého Adámka těší bratr Sebastián, který už chystá hračky a pohádkové knížky, navíc slíbil, že bude pomáhat s hlídáním. U Vranků zatím nepřemýšleli, čím malý Adámek, až vyroste, bude, ale určitě se mu bude líbit práce tatínka, protože je řidič z povolání.


„Každoroční návštěvy prvních miminek v našich krajských nemocnicích jsou skvělým začátkem nového roku. Kraj Vysočina jako zřizovatel pěti krajských nemocnic v regionu dělá maximum proto, aby porodníci, pediatři i sestry měli pro svou práci ideální podmínky,“ říká mimo jiné hejtman Jiří Běhounek.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)