Svátek má: Radomír

Regiony

Velikost textu:

Průjezd Humpolcem zjednoduší nová okružní křižovatka

Průjezd Humpolcem zjednoduší nová okružní křižovatka

Kraj Vysočina a město Humpolec v polovině listopadu dokončily společnou investici v místech nepřehledné křižovatky silnic II/229, II/247 a místní Zahradní ulice v intravilánu Humpolce.

Nový kruhový objezd v Humpolci.
17. listopadu 2019 - 11:00

Jak informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla, původně nebezpečnou a dopravně komplikovanou křižovatku nahradil kruhový objezd řešící čtyři dopravní větve. Novinkyvysocina.cz o tom informoval tiskový odbor Kraje Vysočina.

Kraj Vysočina ze svého rozpočtu uvolnil na stavbu dopravní části 16 miliónů korun, zásadnější investice šla za městem, které za 58 miliónů korun provedlo položení nové dešťové a splaškové kanalizace, rekonstrukci vodovodu a dále rekonstrukci chodníků a veřejného osvětlení.
 
 „Práce na nové křižovatce trvaly od května do listopadu 2019. S původní studií na přestavbu křižovatky přišlo samo město, ze dvou navržených variant, kdy obě vycházely z nutnosti přestavby křížení na kruhový objezd, nakonec Kraj Vysočina realizovat tu, která křižovatku mírně odsunula od prudkého klesání Zahradní ulice,“ říká Martin Kukla.
 

Město Humpolec dlouhodobě usilovalo o opravu křižovatky především z toho důvodu, že se z dopravního hlediska jednalo o nejnebezpečnější křižovatku ve městě. Neméně důležitou motivací k rekonstrukci byl velmi špatný technický stav zastaralých sítí.


„Nechali jsme vybudovat nové kanalizační stoky, a to oddílnou kanalizaci splaškovou i dešťovou, která sbírá splašky a srážkové vody z okolní zástavby. Rekonstrukce se dotkla také vodovodního přivaděče do města včetně přilehlých vodovodních větví a vodovodních přípojek k jednotlivým nemovitostem,“ nastínil stavební dozor nad vodohospodářskou částí rekonstrukce Václav Pavlík z Odboru místního hospodářství při Městském úřadu Humpolec.

(pšt, novinkyvysocina.cz, Foto: Kraj Vysočina)