Svátek má: Jarmil

Regiony

Velikost textu:

Prosinec: Nový domov důchodců se představí veřejnosti

Prosinec: Nový domov důchodců se představí veřejnosti

V neděli 1.prosince to byl přesně měsíc, co se klienti Domova důchodců v Telči přestěhovali ze zařízení ve Špitální ulici do zbrusu nového objektu na Batelovské.

Zázemí nového domova pro seniory.
2. prosince 2019 - 11:00

Starosta Roman Fabeš to glosoval se slovy: „Byla to akce kulový blesk. Penzisté ještě ráno posnídali v původních prostorech, ale obědvali už v novém prostředí. Stěhování není jednoduché nikdy, zvláště když stěhujete najednou přes padesát lidí,“ dodal.  


Nové zázemí pro seniory vzniklo z chátrající budovy bývalé hostinské školy, která stojí od roku 1934 na okraji Telče směrem na Pelhřimov.  Dům bývalého internátu odkoupilo město už v roce 2011, už s myšlenkou právě přestavby na nové prostory pro seniory.

Morový sloup v Chrastavě vytvořila dílna Matyáše Bernarda Brauna


Den otevřených dveří se v zařízení uskuteční v pondělí 9. prosince. Nové prostory domova důchodců pojmou dvojnásobný počet lůžek, než stávající centrum.


Celková kapacita činí 122 lůžek s tím, že 62 z nich bude určeno pro domov pro seniory a dalších 60 pro domov se zvláštním režimem, tedy především pro pacienty s Alzheimerovou nemocí. V objektu bude pracovat asi 65 zaměstnanců.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)