Svátek má: Zuzana

Regiony

Velikost textu:

Prolomí rekord? Stovky Zetorů se rozjedou z Vysočina Areny

Prolomí rekord? Stovky Zetorů se rozjedou z Vysočina Areny

Po dvou letech se 19.září 209 do Vysočina Areny v Novém Městě na Moravě vrátí odborná přehlídka Zetor Show, která propojuje obory vysočinského středního školství a praxi zemědělských společností.

Ilustrační foto
8. září 2019 - 11:00

Navíc doplněnou o přehlídku nejmodernější zemědělské techniky. Součástí plánovaného programu je také prolomení dosud platného rekordu kolony traktorů jedné značky a pokus o posunutí hranice dalších tří rekordů např. délky jedoucí kolony.

„Mezi stroji, které budou zvyšovat hodnotu nových rekordů budou figurovat i traktory, které postavili nebo repasovali studenti z Vysočiny,“ upozornil Novinkyvysocina.cz hejtman Jiří Běhounek, který nad akcí převzal záštitu.
 
Přesně před dvěma lety přebíraly čtyři vysočinské střední školy na stejné akci v Novém Městě na Moravě traktory rozložené na díly v několika dřevěných krabicích. Necelý rok studentům trvalo dát si Zetor dohromady, překvapili rychlostí i přesností práce.

Některé z postavených modelů bude možné vysledovat v koloně. Při pozornějším sledování bude možné odhalit i totožnost VIP řidičů prvních rozjetých strojů, kterými by mohli být i pozvaní Ondra Rybář a Zdeněk Vítek.


Téměř tři stovky nahlášených strojů značky ZETOR se pořadatelé pokusí poskládat na plochu biatlonového areálu, vystřídají tak na několik hodin českou biatlonovou reprezentaci, která bude ve stejném termínu v Novém Městě na Moravě na plánovaném soustředění.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)