Svátek má: Kryštof

Regiony

Velikost textu:

Profesionály ve své práci v Domově pro seniory v Mitrově

Profesionály ve své práci v Domově pro seniory v Mitrově

Oblasti paliativní péče, která je určena nevyléčitelně nemocným pacientům v závěru jejich života, se Kraj Vysočina intenzivně věnuje několik let.

Domov seniorů v Mitrově.
5. září 2021 - 11:00

„Podařilo se nám jako prvním v republice vytvořit tak zvané mobilní paliativní týmy, které umožňují umírajícím lidem i přes veškeré komplikace zůstat v domácím prostředí. Naší snahou je zavádět a zkvalitňovat paliativní péči i v pobytových zařízeních a i zde umožnit lidem prožít důstojný závěr života. Domovů jako Mitrov, kde získali certifikát k paliativní péči, chceme mít více, zaměstnancům z Mitrova moc blahopřeji,“ uvedl k úspěchu Mitrova krajský radní pro oblast sociálních věcí Jan Tourek. Platnost certifikátu je tři roky.
 
V závěru roku 2019 zahájil Domov pro seniory Mitrov, zastoupený vedoucí přímé péče Pavlínou Homolkovou, spolupráci s akreditovanou vzdělávací institucí CURATIO EDUCATION, s.r.o., která pro organizaci připravila ucelenou nabídku akreditovaných vzdělávacích programů pro oblast paliativní péče.

„Cílem bylo, aby pracovníci v přímé péči v průběhu dvou let získali základní vhled do problematiky paliativní péče v sociálních službách a dokázali získané odborné informace použít při své práci,“ uvedl ředitel organizace Josef Myslivec. Proškolení spočívalo v absolvování následujících kurzů - Paliativní přístupy v geriatrii, Spolupráce s rodinou při doprovázení klientů v závěru života, Péče o duševní zdraví pracovníků v paliativní péči a Individuální plánování v paliativní péči.


Pro praxi byl velmi přínosný kurz pod vedením lektorky Mgr. Berková, která byla za sociální práci oceněna v Senátu PČR. Po absolvování celého vzdělávacího programu obdržel domov Certifikát „Pracoviště proškolené v paliativní péči“.


(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: portál Kraje Vysočina)