Svátek má: Adriana

Regiony

Velikost textu:

Pro návrat divadla v jihlavské Jarní ulici je nezbytný únikový východ

Pro návrat divadla v jihlavské Jarní ulici je nezbytný únikový východ

Od dubna loňského roku je uzavřeno divadélko v Jarní ulici v Jihlavě, zbudované v podzemním prostoru někdejšího protiatomového krytu CO.

Osmidráha provozovaná v divadelním klubu
4. února 2019 - 11:00

Divadelní prostor tu fungoval přes dvacet let. Za poslední roky tu navíc město investovalo do závěsů s protipožárním nástřikem, nové podlahové krytiny či nouzového osvětlení.

Prostor však byl loni v dubnu uzavřen poté, kdy na základě únorové žádosti magistrátu hasiči vyřadili stálé tlakově odolné úkryty č. 7070086 – Mateřská škola Jarní a č. 7070087 – Základní škola Jarní z evidence Hasičského záchranného sboru  Kraje Vysočina (HZS).

Pro jejich další užívání tak bylo potřeba provést změnu užívání stavby, jež vyžaduje řadu náležitostí a vyjádření k provozu nebytové prostory. Nutná omezení provozu řeší také klub SCRC Jihlava, provozovatel osmidráhové autodráhy postavené v sousedícím bývalém krytu CO pod areálem ZŠ Jarní (odloučené pracoviště ZŠ Evžena Rošického).  Autodráha zůstala v provozu, ale i tady dochází k omezením. Na podzemní autodráze na Jarní byly v minulosti pravidelně pořádány např. automodelářské závody česko - slovenského celonárodního seriálu Slot.it.

Jihlavský klub má soutěžní úspěchy, byl vyhlášen i nejlepším pořadatelem celého seriálu. Zda se divadelní provoz do CO krytu pod školkou vrátí, není zatím jasné.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)