Svátek má: Alena

Regiony

Velikost textu:

Příjem žádostí o kotlíkové dotace na Vysočině odstartoval

Příjem žádostí o kotlíkové dotace na Vysočině odstartoval

V pondělí 1. srpna v 8.00 hodin zahájil kraj příjem žádostí o dotaci v rámci projektu Kotlíkové dotace v Kraji Vysočina pro nízkopříjmové domácnosti. „Krátce po 14. hodině už bylo evidováno více než 400 podání.

Ilustrační foto
5. srpna 2022 - 11:00

„V rámci zahájení příjmu žádostí nedošlo k žádným komplikacím a příjem žádostí se rozběhl zcela hladce. V této výzvě bude rozdělována částka 119 milionů korun a bude možné uspokojit nejméně 666 žádostí,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro regionální rozvoj Hana Hajnová.
 
Zájemci o dotaci mohou žádosti předkládat až do 31. 8. 2022. V průběhu celého měsíce srpna je možné využít konzultace s pracovníky kraje prostřednictvím kotlíkové linky 564 602 888, popřípadě na e-mailu zc.anicosyv-rk@ykiltoK či osobně na Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina. Podané žádosti nyní čeká kontrola formální i věcné správnosti. V případě zjištění nedostatků, které je možné napravit, budou žadatelé vyzváni, aby nedostatky odstranili. O poskytnutí dotace na jednotlivé žádosti bude Rada Kraje Vysočina rozhodovat nejpozději v průběhu prosince letošního roku.

NovinkyVysočina.cz informovala Eva Neuwirthová, tisková mluvčí,Kraj Vysočina.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:arch.)