Svátek má: Marek

Regiony

Velikost textu:

Příjem žádostí o dotace na drobnou lesní techniku zahájen!

Příjem žádostí o dotace na drobnou lesní techniku zahájen!

Příjem žádostí o dotace na drobnou zemědělskou techniku už je v plném proudu. Bez většího čekání bylo v prvních 13 minutách přijato 162 osobně podaných dokumentů.

Žadatelé o dotaci na krajském úřadě
15.červen 2017 - 11:00

Nejen to - zaevidováno bylo i 67 podání elektronicky nebo zaslaných poštou.  Odhadem bylo během prvního ranního příjmu požádáno cca o 5,3 miliónů korun. Celkem Kraj Vysočina uvolní až 15 miliónů korun.

„Tato podpora je konkrétně určená vlastníkům nebo nájemcům lesních pozemků v Kraji Vysočina, kteří spravují minimálně 5 ha a maximálně 50 hektarů lesa, v jednotlivých případech pomůžeme částkou až 23 tisíc korun,“ říká pro Novinkyvysocina.cz Martin Hyský, radní pro oblast životního prostředí a zemědělství.
 
„Hospodaříme s rodinou na výměře více než 14 ha lesa. Příliš jsme se nerozmýšleli a pořídili jsme před zhruba měsícem celý set dotované techniky. Tuhle podporu jsme nečekali, ale nebudeme ji odmítat, když je k dispozici,“ svěřil se pan Tomáš ze Žďárska.

Chcete dotaci na drobnou lesní techniku? Žádat už můžete!

Do přibližně 30 dnů budou vyzváni žadatelé o dotaci k případnému doplnění jejich žádosti, tzn. žádosti, které budou jako první zkontrolovány a budou v pořádku, by moly být předloženy ke schválení radou kraje už v červenci.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)