Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Přibývá nakažených zdravotníků. Nemocnice Jihlava žádá o pomoc Armádu

Přibývá nakažených zdravotníků. Nemocnice Jihlava žádá o pomoc Armádu

K 4. lednu 2021 eviduje pět krajských nemocnic na Vysočině už dvě stovky covid nakažených zdravotníků a dalšího personálu.

Ilustrační foto
5. ledna 2021 - 11:00

K 4. lednu 2021 eviduje pět krajských nemocnic na Vysočině už dvě stovky covid nakažených zdravotníků a dalšího personálu. Nejvíce případů, resp. téměř polovinu z celkového počtu, hlásí Nemocnice Jihlava, která s ohledem na vyhrocenost situace dnes požádala o asistenci Armády ČR.

„Informace o posouzení žádosti o nasazení 10 vojáků do řad pomocného personálu by měla být k dispozici dnes odpoledne,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný, který upozornil i na další nepříznivý vývoj, a to počtu nemocných umístěných na JIP a umělé plicní ventilaci, alarmující je i počet covid hospitalizovaných na standardních lůžkách.

„Jejich počet od 24. prosince do 4. ledna stoupl o 100% na současných 300 hospitalizovaných osob,“ upřesnil Vladimír Novotný.
 
Od 2. ledna 2021 pomáhá Armáda v při odběrech v Nemocnici Nové Město na Moravě. Nemocnice Havlíčkův Brod a Nemocnice Pelhřimov a Třebíč její služby v odběrových stanech využívají už od 18. resp. 21. prosince 2020, s výjimkou vánočních svátků až do 15. ledna 2021.Nemocnice podle nového mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví nesmí od čtvrtka 31. prosince 2021 přijímat pacienty na plánovanou odložitelnou péči. Musí také postupně navyšovat kapacity pro pacienty s covidem. Poskytovatelé následné a dlouhodobé péče mají podle opatření uvolňovat lůžka, aby bylo možné pacienty z akutních lůžek předkládat na oddělení následné péče.

NovinkyVysočina informovala  Jitka Svatošová, tisková mluvčí, Krajský úřad Kraje Vysočina.

(rp,novinyvysocina.cz,foto:nemocniceJihlava.)