Svátek má: Xenie

Regiony

Velikost textu:

Příběh pěstounů z Vysočiny bude figurovat v dokumentu České televize

Příběh pěstounů z Vysočiny bude figurovat v dokumentu České televize

V připravovaném dokumentárním cyklu České televize, který bude věnován podpoře a představení pěstounství bude v jednom z dílů představena i vybraná pěstounská rodina z Vysočiny.

Jan Tourek, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí
24. listopadu 2022 - 11:00

„Námět a scénář má na starosti studio Brno. Za podpory Kraje Vysočina bude připraven osmý z čtrnáctidílné série. Podle našich informací se na obrazovky dostane v novém roce,“ prozrazuje Jan Tourek, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí s tím, že Kraj Vysočina tento dokument s pracovním názvem Plné hnízdo podpoří částkou 164,5 tisíce korun.
 
 


„Zmíněná propagace resp. výroba dokumentu navazuje na krajský projekt Aplikace inovativních postupů sociální ochrany a prevence, který se mimo jiné zaměřuje na propagaci náhradní rodinné péče a hledání nových pěstounů. V současné době Kraj Vysočina podává žádost s navazujícím projektem Rozvoj inovativních postupů, který nadále počítá s propagací pěstounství jako potřebné alternativy neústavní péče o děti,“ doplňuje Jan Tourek.

Na území Kraje Vysočina je nyní 555 dětí v péči 421 pěstounských rodin, z nichž 144 nabízí zprostředkovanou péči a 277 se stará o děti v příbuzenském režimu. Jak říká Jan Tourek, v tuto chvíli aktivně hledá Kraj Vysočina rodiny pro cca 50 dětí. V ústavní péči je ve skutečnosti dětí více, ale jsou např. už před zletilostí, nechtějí do pěstounské péče nebo jsou těžce zdravotně postižené a péče o ně není možná v přirozeném rodinném prostředí. Problém je v tom, že chybí zejména pěstouni pro etnické děti, děti s handicapem, starší děti nebo velké sourozenecké skupiny.

 NovinkyVysočina.cz informovala Eva Neuwirthová, tisková mluvčí, Kraj Vysočina.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:krajvysocina)Domníváte se, že nás vláda svými výroky žene do válečného konfliktu s Ruskem?

Ano
transparent.gif transparent.gif
36%
Ne
transparent.gif transparent.gif
32%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
32%