Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Přes tisíc řidičáků propadlo. Odbor dopravy očekává fronty

Přes tisíc řidičáků propadlo. Odbor dopravy očekává fronty

Bezmála u 900 tisíc řidičských průkazů vyprší v letošním roce platnost. Informovalo o tom prostřednictvím tiskové zprávy město.

Ilustrační foto
17. ledna 2020 - 11:01

Jihlavský odbor dopravy proto očekává fronty. Dle mluvčího radnice Radovana Daňka ve středu přišlo v Jihlavě k přepážkám odboru 189 osob. Kdo nebyl elektronicky objednán, strávil ve frontě až hodinu a půl.

„Za pracovníky odboru dopravy proto mohu doporučit objednat se prostřednictvím našeho objednávkového systému,“ poradil náměstek jihlavské primátorky Petr Laštovička (ODS).

Elektronické objednání je možné na webových stránkách města  www.jihlava.cz. Navíc okolo 100 tisíc řidičských průkazů v ČR je neplatných. Radnice odhaduje, že v Jihlavě může mít propadlý řidičák až 1600 osob.

Podle Vladimíra Findejse z jihlavského odboru dopravy není možné přesný počet neplatných průkazů v Jihlavě zjistit z několika příčin. „I řada starších řidičů po skončení platnosti jejich průkazu už si pro nový nepřijde. Už řídit nechtějí, protože se na to necítí, nebo jim to neumožní zdravotní stav,“ zmínil jednu z příčin Findejs.

Dle informací města činí standardní doba vydání nového řidičáku 20 dní. Obnovení neplatného průkazu je bezplatné. Požádat o nový řidičák je možné i mimo místo trvalého bydliště.

Pokud vás policisté chytí s propadlým řidičským průkazem, hrozí vám pokuta ve výši až 2500 korun.

(pšt, novinkyvysocina.cz, Zdroj: Jihlavské listy)