Svátek má: Miloš

Regiony

Velikost textu:

Prázdninová nabídka z Muzea Vysočiny Jihlava. Je i o pivu!

Prázdninová nabídka z Muzea Vysočiny Jihlava. Je i o pivu!

Pěkné expozice a pestrá nabídka výstav jsou lákadlem do jihlavského muzea. Aktuálně jsou k vidění hned čtyři zajímavé výstavy. První se vztahuje k jihlavskému havířskému průvodu, který se ve městě konal v červnu.

Jedna z expozic jihlavského muzea
14. července 2019 - 11:00

Milovníky fotografií potěší výstava S fotoaparátem za humny. "V rámci třetí výstavy se návštěvník může vydat na pivní putování Vysočinou a poslední výstava představuje snůšku ptačích druhů z Českomoravské vrchoviny,“ uvedla pro Novinkyvysocina.cz Jana Fischerová, náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.

Doplnila že na pokladně si lze pořídit i pěkný tematický suvenýr z výletu například v podobě cínové miniatury havířků. Navíc po dobu letních prázdnin upravilo jihlavské muzeum svoji otevírací dobu. Nyní má otevřeno všech 7 dní v týdnu.

Pondělí jako zavírací den tady neplatí. Hned od pokladny se návštěvník může vydat na prohlídku výstavy Není pivo jako pivo Pivní putování po Vysočině. Spolu s textovou částí představující na samostatných panelech jednotlivé regionální pivovary, výrobu piva, čepování piva, dělení piva dle barvy.


Samozřejmě i podle hořkosti nebo obsahu původního extraktu mladiny, či historii vaření piva.  Jsou rovněž vystaveny autentické předměty a suroviny – například výčepní kohouty, půllitry, lahve, pivní tácky, ruční zátkovačka, amatérské vybavení pro domácí vaření piva, ječmen, pšenice nebo mapa pivovarů v Kraji Vysočina.

Cestu po schodech a prostory muzejních arkád až do 1. září vyplňují fotografie Milana Slavingera. Většina těchto fotografií pochází z jihlavské části Vysočiny, především z okolí Dolní Cerekve – autorova bydliště. Od toho je odvozen název výstavy S fotoaparátem za humny.  

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)