Svátek má: Kvido

Regiony

Velikost textu:

Práce na obchvatu Havlíčkova Brodu pokračují od začátku roku

Práce na obchvatu Havlíčkova Brodu pokračují od začátku roku

Kvůli příznivým klimatickým podmínkám na začátku ledna, byly práce na JV obchvatu Havlíčkova Brodu zahájeny hned 3. ledna proti původně plánovanému termínu 9. téhož měsíce.

Most přes údolí Sázavy
14. ledna 2023 - 11:00

Aktuálně je dokončeno odtěžení skalního masivu u MÚK Skalka a došlo tak jejímu propojení s navazujícím mostem přes údolí říčky Šlapanka. Hned v prvním lednovém týdnu byla dokončena betonáž předposledního pole tohoto mostu. Nyní se čeká na výsledky zkoušek betonu a pokud výsledky budou v normě, bude provedeno v příštím týdnu předpětí pole nosné konstrukce. Následně se bude odbedňovat a demontovat skruž po betonáži, a začne se budovat v posledním poli mostu mezi pilířem a opěrou. Pracuje se i na dalších mostech.Z nich bych  zejména most přes údolí Sázavy, který současně překlenuje i 2 železniční trati. Tady je ještě třeba  betonáž 2 polí mostu. Aby ji však bylo možné provést, je třeba vybudovat poslední mostní pilíř, který se nachází v poměrně nedostupné části na břehu řeky Sázavy mezi, ní a železniční tratí H. Brod-Jihlava. V tomto místě probíhá aplikace stříkaného betonu v rámci dokončení zajištění náspu trati. Jakmile toto zajištění bude dokončeno, přistoupí se již k vrtání pilot pro založení zbývajícího pilíře.

Zemní práce jsou v tomto momentu značně limitovány množstvím vody nasáklé v terénu. Probíhají pouze dílčí terénní úpravy nebo dláždění kamenem pod mosty přes hlavní trasu obchvatu.

NovinkyVysočina.cz informoval Mgr. Martin Buček, tým komunikace, Ředitelství silnic a dálnic ČR.

(rp,novinkyvysocina.cz,foto:rsd)Měla by být Markéta Pekarová Adamová odvolána z funkce předsedkyně Sněmovny?

Ano
transparent.gif transparent.gif
41%
Ne
transparent.gif transparent.gif
20%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
39%