Svátek má: Laura

Regiony

Velikost textu:

Povedlo se. Autokino Vysočina táhne diváky

Povedlo se. Autokino Vysočina táhne diváky

Velký zájem projevují návštěvníci o provoz Autokina Vysočina, které od 8. do 17.května promítá na parkovišti za Nemocnicí Jihlava. O víkendu bylo vyprodáno.

Ilustrační foto
17. května 2020 - 11:00

Kraj Vysočina projekcemi slaví 20. výročí svého vzniku. Parkoviště (hlediště autokina) za nemocnicí má kapacitu 150 míst, denně před  17. a 20.30. hodinou, kdy se začíná promítat, plochu zaplňují desítky aut.

„Zájmem jsme velice překvapeni. O prodlouženém víkendu bylo v pátek a v sobotu vyprodáno, v neděli bylo plno tak ze tří čtvrtin. Je vidět, že kultura už lidem asi opravdu schází,“ komentuje reakci diváků – motoristů mluvčí Krajského úřadu Jitka Svatošová.

Diváci přitom podle ní nejsou zdaleka jen Jihlaváci, mnozí přijíždějí z Havlíčkova Brodu a dalších míst. Zejména na odpolední dětské projekce ale podle mluvčí Kraje není problém s kapacitou.  


Do autokina se vjíždí z ulice U Cvičiště. Filmy běží na LED ploše o uhlopříčce 13 metrů, která umožňuje projekci i za světla.

Zvuk si diváci ladí na autorádiu na frekvenci Vysočina 101.8 FM. Přímo do auta je řešeno občerstvení. Při komunikaci s personálem je třeba mít nasazenou roušku.

(pšt, novinkyvysocina.cz, zdroj: Jihlavské listy)